Ryanair

Ryanair aviokompānija

Lidsabiedrība “Ryanair” nešaubīgi ir absolūts līderis pasažieru pārvadājumu skaita ziņā Rīgas lidostā. Šobrīd “Ryanair” piedāvā lidojumus uz šādiem galamērķiem:

  • Glazgova (Skotija)ryanair logo
  • Dublina (Īrija)
  • Līdsa/Bredforda (Lielbritānija)
  • Mančestera, East Midlands (Lielbritānija)
  • Londona, Stansteda (Lielbritānija)
  • Brēmene (Vācija)
  • Diseldorfa (Vācija)
  • Ķelne (Vācija)
  • Frankfute, Hāna (Vācija)
  • Milāna, Bergamo (Itālija)

Vērts atzīmēt,  ka vairumā gadījumu “Ryanair” lidostas atrodas samērā patālu no lielām apdzīvotām vietām, tādēļ pirms biļetes rezervācijas ir vērts pārliecināties par transporta izmaksām no jūsu lidojuma galamērķa uz izvēlēto atpūtas, darba vietu.

Ryanair aviobiļetes

Tradicionāli lidot lētāk ar ryanair vai kādu citu aviokompāniju iespējams iegādājoties pērkot biļetes savlaicīgi, taču ir, protams, dažas nianses, kas ļauj iegūt pavisam lētas aviobiļetes.

SVARĪGI ! Lidojot ar Ryanair no lidostas Rīga pasažieriem ir jārēķinās ar papildus neērtībām – lidostas drošības nodevas apmaksu. Atkarībā no izvēlētā apmaksas veida būs jāšķiras no 6,5 EUR – 7 EUR. Apmaksu iespējams veikt trīs veidos – pašapkalpošanās kioskā (lidostā), aviosabiedrības biļešu kasē (lidostā), nosūtot sms ar tekstu RIX uz tālruņa numuru 1859 (pakalpojumu nodrošina Mobily). Ņemiet vērā – Izvēloties mobilly apmaksas veidu, tiek atsūtīta saite uz kodu, kura apskatīšanai ir nepieciešams mobilais telefons ar datu pārraides pakalpojumu un piemērotu ekrānu. SVARĪGI !

Veicot rezevāciju uzņēmuma mājaslapā, tiek saņemts paziņojums, ka šāda lidostas Rīga administrācijas prasība ir nelikumīga un pasažieri tiek lūgti saglabāt maksājuma čeku, lai vēlāk atgūtu naudu (pēc tiesas lēmumam). Tas, cik šāds “Ryanair” paziņojums ir patiess, protams, būs redzams tikai vēlāk.

Vairāk par lidostas nodevas apmaksu variet uzzināt lidostas oficiālajā mājaslapā (skatīt šeit).

Par aviokompāniju

Aviosabiedrība “Ryanair” ir dibināta 1985. gadā Īrijā un šobrīd ir kļuvusi par Eiropas lielāko zemo cenu aviokompāniju. Uzņēmums piedāvā ceļotājiem doties uz 30 Eiropas valstīm un Maroku (Āfrikā). Pašlaik “Ryanair” flotē ietilpst aptuveni 300 Boeing 737 -800 lidmašīnas, no kurām neliela daļa tiek izmantoti arī lidojumos no Rīgas lidostas uz Vācijas, Lielbritānijas, Īrijas, Skotijas un Itālijas lidostām. Vēl pāris gadus iepriekš “Ryanair” no lidostas Rīga lidoja arī  uz Džironu (Spānija), Tamperi (Somija), Stokholmu (Zviedrijā), taču patlaban šie reisi diemžēl ir apturēti.

Uzņēmuma kritika

Aviokompānija nereti ir izpelīnijusies kritiku par sliktu servisu un attieksmi pret pasažieriem ar īpašām vajadzībām. Daži piemēri. 2002. gadā Dublinas Augstākā tiesa piesprieda uznēmumam sodu 67500 EUR par atteikšanos piešķirt balvu Jane O’Keefe kā miljonajai pasažierei (iepriekš izsludināta akcija). 2012. gadā Ryanair darbinieki liedza 69 gadus vecajai Frances Duff ienest speciālu medicīnas aprīkojumu, neskatoties uz ārsta norādījumiem par tā nepieciešamību. (Ryanair noteikumi paredz, ka pasažieri, kas vēlas vest pārvadāt speciālu medīcinas aprīkojumu tas ir jāpiesaka pa informācijas (maksas pakalpojums) telefonu. Cietusī pasažiere vēlāk apgalvoja, ka mēģinājusi uzņēmumu sazvanīt trīs reizes un ik reizi gaidījusi aptuveni 30 minūtes, bet nesekmīgi).

Kontakti

Aviosabiedrības “Ryanair” kontakti pieejami uzņēmuma mājaslapā (ryanair.com). Uzņēmums nepiedāvā iespēju sazināties ar epastu. Ieviestā kontaktforma bieži nestrādā, tādēļ atliek izmantot tikai maksas telefonu.